Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 22:18

Правозахисники радять журналістам у Криму під час обшуку вимагати адвоката


(©Shutterstock)

Правозахисники радять журналістам в анексованому Росією Криму вимагати адвоката і пред’явлення документів у разі раптових обшуків.

«Основне – це вимагати документи, тобто на якій підставі проводиться обшук, без документів люди мають повне право не відкривати двері. Друге – обов’язково тримати зв’язок хоч з кимось, повідомити, де ви перебуваєте. Якщо є можливість, будь-яких знайомих адвокатів залучати на обшук. Адвоката потім можна змінити, але бажано, щоб обшук проводився вже при адвокаті. Звертайте увагу на понятих, наполягайте на тому, щоб поняті були залучені сторонні. Буває, що приводять своїх «понятих» – людей, які підтвердять все, що завгодно. І щоб родичі були на зв’язку. Якщо у родичів є можливість – укласти договір з адвокатом, щоб родичі сприяли», – заявила координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Вранці 19 квітня в Криму російські силовики провели низку обшуків у будинках журналістів, шукаючи зв’язок між ними і проектом Радіо Свобода «Крим.Реалії». Призначена Москвою прокурор Криму Наталія Поклонська заявила про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації в ЗМІ. Вона не назвала імені журналіста. Пізніше стало відомо, що мова йде про Миколу Семену. Його син розповів, що обшук в будинку його батька тривав п’ять годин.

На сайті російської прокуратури Криму з’явилася інформація про проведення слідчих дій також стосовно ще декількох журналістів. Однак їхні імена і прізвища у відомстві не називають.

Поклонська також згодом заявила, що готує матеріали для повного блокування проекту Радіо Свобода «Крим.Реалії».

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG