Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 06:37

Військові повідомили про 20 цивільних жертв через авіаудари США в Сирії та Іраку


Американські військові повідомили, що в ході повітряних ударів США, спрямованих проти бойовиків угруповання «Ісламська держава» в Сирії і Іраку загинули 20 мирних жителів в період з вересня до лютого поточного року.

Водночас спостерігачі заявили, що, ймовірно, втрати були набагато більшими з огляду на інтенсивність 20-місячної повітряної кампанії і завдані близько 12 тисяч ударів.

Центральне командування США заявляє про підтверджені дані загибелі 20 цивільних і поранення 11 людей в 9 атаках в період з 10 вересня 2015 року до 2 лютого 2016 року. Усі загиблі не були прямими мішенями, а стали жертвами через атаки по визначених цілях бойовиків. Повідомляється, що 6 ударів були здійснені в Іраку і 3 – в Сирії.

Експерти базованої в Лондоні групи моніторингу Airwars заявили, що не ймуть віри вказаній американськими військовими кількості жертв серед цивільного населення в ході авіаударів.

Екстремістське угруповання «Ісламська держава», яке в багатьох країнах визнане терористичним, від 2014 року захопило й контролює значні території в Іраку й Сирії, які називає своїм «халіфатом». Крім того, угруповання намагається поширити діяльність і на інші держави, зокрема на Лівію, де контролює невелику територію на північному узбережжі, чи Афганістан. Проти нього веде боротьбу, крім збройних сил тих держав, також міжнародна коаліція з понад 60 країн під проводом США, здійснюючи проти ісламістів повітряні удари, в першу чергу в Іраку й Сирії.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG