Доступність посилання

ТОП новини
24 Жовтень 2018, Київ 08:22

Прем’єр Пакистану Шариф готовий піти у відставку за підсумками досліджень «панамських документів»


Прем'єр-міністр Пакистану Наваз Шари

Прем'єр-міністр Пакистану Наваз Шариф підтримує вимоги опозиції до головного судді країни щодо створення незалежної комісії з розслідування фактів наявності офшорних рахунків, пов'язаних із родиною прем’єра. У п’ятницю Шариф сказав, що прийме будь-які висновки комісії і в разі необхідності готовий піти у відставку.

«Якщо звинувачення, висунуті проти мене і членів моєї сім'ї будуть доведені, я піду у відставку без будь-яких зволікань», – сказав Шариф.

Раніше Шариф заявляв, що призначить вести розслідування одного зі звільнених суддів. Але цей намір викликав критику з боку опозиції, що почала вимагати створення комісії на чолі з головним суддею Верховного суду Пакистану.

Повідомляється, що комісія шукатиме в офшорах об’єкти нерухомості сім'ї Шарифа. Зокрема його сини Гасан та Гусейн фігурують в числі політиків, бізнесменів та знаменитостей, чиї рахунки в офшорних зонах були розкриті в документах, наданих панамською юридичною компанією Mossack Fonseca. Присутнє в документах також ім’я дочки Шарифа Мар'ям, яку називали можливим політичним наступником батька.

Шариф заперечує будь-які порушення закону в ході 30-річної політичної кар'єри, заявляючи, що його третій термін доводить: нація упевнена в його «чистій і прозорій політиці». Пакистанський прем’єр каже, що навіть під час правління Первеза Мушаррафа, який скинув Шарифа в результаті військового перевороту 1999 року, не були доведені жодні звинувачення в корупції.

3 квітня Міжнародний консорціум журналістських розслідувань опублікував матеріал про корупцію у вищих ешелонах влади в декількох країнах світу. Автори розслідування стверджують, що панамська юридична компанія Mossack Fonseca допомагала деяким своїм клієнтам відмивати гроші, ухилятися від сплати податків і обходити різні санкції.

Репортери із 76 країн опрацювали понад 11 мільйонів документів щодо офшорних компаній та їхніх власників. В Україні фігурантом розслідування став, зокрема, президент Петро Порошенко.

XS
SM
MD
LG