Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 00:28

Журналісти AP виявили перевищення радіації в молоці з Білорусі


Ілюстраційне фото (@Shutterstock)

Журналісти агенції Associated Press, побувавши на краю зони відчуження Чорнобильської АЕС в Білорусі, виявили, що в молоці з місцевої ферми перевищений рівень радіації.

Журналісти перевірили молоко, запропоноване їм фермером Миколою Чубенком, земля якого розташована приблизно за 45 кілометрів від ЧАЕС. Результати лабораторії показали, що рівень радіоактивних ізотопів в ньому в десять разів перевищує стандарти продуктової безпеки в Білорусі.

За словами фермера, молоко своїх 50 корів він здає місцевій фабриці «Мілкавіта», яка виробляє сири, що продаються переважно в Росії.

«Мілкавіта» назвала «неможливими» результати аналізів, пред’явлені журналістами. Як наполягають представники фабрики, проведені ними тестування показують, що сліди радіоактивних ізотопів у молоці значно нижчі за встановлені норми.

26 квітня виповнюється 30 років із дня Чорнобильської катастрофи.

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня до межі, в 30-40 разів більшої, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.

XS
SM
MD
LG