Доступність посилання

ТОП новини
20 Березень 2019, Київ 17:13

В Івано-Франківську різноманітними заходами відзначили День героїв


В Івано-Франківську відзначили День героїв низкою заходів, серед яких були хода ветеранів УПА, панахида за загиблими в національно-визвольній боротьбі та в нинішній операції на сході України, марш слави центральними вулицями міста, реконструкція бою між повстанцями та нацистами.

Основні урочистості проходили в меморіальному сквері, де є могили січових стрільців, майданівця Романа Гурика, кількох загиблих у війні на Донбасі бійців.

На могилах січових стрільців та воїнів Української галицької армії встановлені таблички з прізвищами героїв, нині їх освятили. За словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, це є «відновленням історичної справедливості, адже написали на хрестах, хто там похований».

Виступаючи в Івано-Франківську, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок наголосив, що День героїв потрібно відзначати на загальнодержавному рівні. «День героїв має відзначатися не тільки локально, в окремих частинах України, в окремих патріотичних середовищах, це має бути загальнонаціональне державне свято», – сказав Тягнибок.

В урочистостях з нагоди Дня героїв взяли участь і ветерани УПА, і учасники нинішньої операції проти підтримуваних Росією сепаратистів і російських військ на частині Донбасу.

Як сказав командир батальйону «Карпатська Січ» Олег Куцин, «хоча досі є багато військових частин, які свої початки беруть не від Української повстанської армії, не від січового стрілецтва, Карпатської січі, а їхнє серце ще лежить в радянській армії, і така армія не здатна повноцінно перемогти ворога, але дух український відроджується в українській армії».

Учасники урочистостей пройшли маршем слави центральними вулицями від меморіального скверу до міського парку імені Тараса Шевченка. Великий синьо-жовтий прапор несли ветерани, бійці із зони бойових дій, молодь у вишиванках.

До пам’ятника Кобзареві у парку поклали квіти, відзначивши одночасно річницю перепоховання Тараса Шевченка.

У парку відбулася реконструкція бою між відділом УПА та підрозділом вермахту. В ній узяли участь представники товариства «Пам’ять» зі Львова, а також із Хмельницького, Києва, Коломиї, інших міст Західної України. Відтворено бій весни 1944 року.

День героїв – неофіційне свято на честь борців за волю України, що його відзначають 23 травня, на день убивства радянськими агентами 1938 року першого голови Організації українських націоналістів Євгена Коновальця, та в найближчі вихідні.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG