Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 06:06

Геращенко повідомила про виключення з білоруського «чорного списку»


Ірина Геращенко, архівне фото

Уповноважена президента з урегулювання конфлікту на Донбасі, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що Білорусь виключила її з переліку осіб, в’їзд яких до цієї країни заборонений чи небажаний.

Вона оприлюднила у фейсбуці листа про це від Міністерства закордонних справ Білорусі до посольства України в Мінську.

У листі при цьому підтверджено, що до Росії, з якою Білорусь формально складає «союзну державу», Геращенко в’їзд заборонений.

На 1 червня в Мінську запланована чергова зустріч у рамках роботи Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання на частині Донбасу, в якій бере участь Геращенко.

21 березня Ірину Геращенко затримали на російському кордоні і не впустили до Росії на суд, що відбувався тоді у справі Надії Савченко. За словами політика, на документі про це стояла дата її затримання 8 березня, з чого вона робить висновок про заздалегідь сплановану провокацію.

23 березня Геращенко пропустили до Білорусі на засідання Тристоронньої контактної групи, хоча, нагадала вона, в Білорусі спільна з Росією база даних небажаних осіб.

27 березня заступник голови адміністрації президента Костянтин Єлісєєв заявив, що попереднього дня стало відомо про заборону Білорусі в’їзду Ірини Геращенко на її територію через те, що таку заборону запровадила Росія. Він також заявив, що завдяки «активним дипломатичним крокам» української сторони для Геращенко домоглися тимчасового дозволу на в’їзд для участі в новому засіданні Тристоронньої контактної групи, що відбувалося того дня.

Ірина Геращенко тоді ж підтвердила, що МЗС Білорусі повідомляло про чинну на той час заборону її в’їзду до Білорусі «з ініціативи компетентних органів Росії» і про те, що їй був усе ж дозволений в’їзд тимчасово, до 25 травня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG