Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 01:37

Сестра Сенцова: Олег в Якутську сподівається на екстрадицію і швидкий приїзд до Києва


Олег Сенцов

Сестра ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова Наталія Кочнєва (Каплан) повідомляє, що він, перебуваючи в колонії в Якутську, сподівається на швидке повернення в Україну.

«Олег в Якутську, сподівається на екстрадицію і швидкий приїзд до Києва, написав чотири сценарії, зараз нічого не пише. Каже, що там холодно, але терпимо, з сусідами по камері ладнає, отримує листи. Його не пресують, на відміну від інших політичних в’язнів, ні разу не був в ШІЗО», – розповіла Наталія Кочнєва проекту Радіо Свобода Крим.Реалії.

Верховний суд Росії нещодавно відмовився розглядати касаційну скаргу на вирок Олегу Сенцову й Олександру Кольченку.

У зв’язку з цим МЗС України висловило обурення, назвавши рішення найвищого судового органу Росії «позбавленням незаконно засуджених українців права на об’єктивний розгляд їхніх справ у суді вищої судової інстанції», а також «новим підтвердженням політичного замовлення в цій справі і компрометацією російської судової системи як незалежної гілки влади».

За словами адвокатів, тепер залишається сподіватися на те, що Київ і Москва зможуть домовитися про екстрадицію Сенцова і Кольченка в Україну.

У серпні 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд Росії засудив Сенцова і Кольченка до 20 і 10 років позбавлення волі відповідно за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Росією Криму. Самі засуджені і правозахисні організації вважають звинувачення на їхню адресу необґрунтованими і політично мотивованими.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG