Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 09:30

Наступ на позиції ісламістів в Іраку та Сирії посилюється


Сирійські урядові війська 10 червня взяли під контроль стратегічне перехрестя у провінції Ракка, у час як підтримувані Заходом війська сирійської збройної опозиції ведуть наступ проти угруповання «Ісламська держава» на півночі Сирії.

Перехрестя, відбите в ісламістів, з’єднує місто Ракка, яке де-факто є столицею угруповання «Ісламська держава» у Сирії, з містом Табка, яке також контролюють ісламісти.

Минулого тижня сирійські війська за підтримки російської авіації розпочали наступ проти ісламістів у провінції Ракка.

У той же час опозиційні війська, серед яких «Сирійські демократичні сили» (SDF), ведуть окремий наступ проти угруповання «Ісламська держава» на північних підступах до міста Ракка та у Манбіджі, ключовому для ісламістів місті на кордоні з Туреччиною.

За повідомленнями спостерігачів за правами людини у Сирії, SDF, за підтримки авіаударів міжнародної коаліції під проводом США, 10 червня взяли під контроль останню дорогу у Манбідж.

Під час наступ на Манбідж «Сирійські демократичні сили» взяли під контроль десятки сіл, у яких проживають переважно етнічні курди.

Манбідж лежить на маршруті, що з’єднує Ракку з турецьким кордоном, звідки ісламісти отримують важливі поставки і рекрутів з-за кордону для своїх сил.

Центральне командування США, що здійснює нагляд за операціями у Сирії заявило 4 червня, що сили SDF захопили понад 100 квадратних кілометрів території за минулий тиждень.

В ООН заявили про втечу щонайменше 20 тисяч мирних жителів через бойові дії поблизу Манбіджа.

Тим часом у сусідньому Іраку урядові війська намагаються відбити в ісламістів південне місто Фаллуджа. Це також відбувається за підтримки повітряних ударів міжнародної коаліції під проводом США.

Курдські війська «Пешмерґа» розташувалися на півночі і сході іракського Мосула, а сили безпеки Іраку стягують танки та солдатів на південні підступи до цього міста. Операція з відновленням контролю над Мосулом, найбільшим містом в Іраку, захопленим ісламістами, планується пізніше цього року.

Упродовж 2014 року угруповання «Ісламська держава» захопило значні території в Іраку та Сирії. Упродовж останнього часу ісламісти зазнали значних втрат.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG