Доступність посилання

ТОП новини

Суд перед обміном скасував запобіжний захід Гліщинській – СБУ


(©Shutterstock)

Суд скасував запобіжний захід переданій до Росії Олені Гліщинській перед обміном на українських політв’язнів Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва. Про у Facebook написала речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська.

За її словами, СБУ проводить обміни виключно в рамках українського законодавства. Стаття З31 Кримінального процесуального кодексу України (обрання, скасування або зміна запобіжного заходу в суді) визначає, що суд зобов’язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою через процесуально визначений період.

«За наслідками розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію. У випадку з Гліщинською суд прийняв рішення скасувати цей запобіжний захід», – зазначила речниця.

Гітлянська повідомила, що справа Гліщинської вже тривалий час знаходиться на розгляді суду, а обвинувачена мала можливість надати свідчення.

14 червня незаконно засуджених у Росії українців Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка обміняли на одеських організаторів і учасників так званої «Народної ради Бессарабії» Олену Гліщинську та Віталія Діденка. За даними ЗМІ, директор телекомпанії «Новая волна» Гліщинська (Романова) була заарештована СБУ у квітня 2015 року. 1,5 місяці тому в СІЗО у неї народився син. Також у неї є ще двоє неповнолітніх дітей.

Діденко був головним редактором сайту «Инфоцентр». Під час арешту Діденко намагався втекти від співробітників СБУ, вистрибнув з третього поверху і отримав кілька переломів. Його засуджено до трьох років обмеження волі.

XS
SM
MD
LG