Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 10:51

Савченко закликала ПАРЄ підтримати українців «твердо й послідовно»


Надія Савченко під час виступу на сесії ПАРЄ. Страсбург, 20 червня 2016 року

Народний депутат України Надія Савченко, член української делегації в ПАРЄ, закликала Парламентську асамблею Ради Європи «твердо і послідовно» підтримувати Україну, яка протистоїть російській агресії. Про це вона сказала, виступаючи у Страсбурзі на відкритті літньої сесії ПАРЄ.

«Ми платимо за спокій Європи й за мир своєї країни своєю кров’ю і життями своїх людей. Я прошу вас підтримати нас у цьому своєю твердою, послідовною і чіткою позицією», – заявила вона.

Савченко також заявила, що делегації Росії, «держави, що не поважає прав людини й імунітету депутата Парламентської асамблеї Ради Європи», повноваження у ПАРЄ не можуть бути повернуті.

«Надаючи волю мені й іншим українцям, Путін не робив кроку назустріч, а засвідчував свою зверхність», – сказала Савченко.

Савченко зазначила, що вона була викрадена, а це є порушенням прав людини. «Так само були викрадені всі українці, що наразі перебувають у Росії, і так само продовжуються викрадення кримських татар із Криму. За це слід відповідати у Європейському суді (з прав людини – ред.)», – сказала вона.

Надія Савченко подякувала всім, хто долучився до її звільнення з ув’язнення, і запевнила, що рада бути серед депутатів ПАРЄ.

При цьому вона зазначила, що не бажає нікому мати такого сусіда, як Росію.

«Країни, які мали, це знають», – додала вона.

Надія Савченко, що була ув’язнена в Росії, була звільнена у травні в результаті обміну на двох російських військових, затриманих на Донбасі.

Перебуваючи в ув’язненні, Надія Савченко була обрана до Верховної Ради на виборах восени 2014 року за партійним списком партії «Батьківщина». Відтак вона була делегована до Парламентської асамблеї Ради Європи й отримала міжнародний імунітет, який відмовилася визнавати Росія.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG