Доступність посилання

ТОП новини

Росія: Кадиров заявив, що знову балотуватиметься на голову Чечні


Рамзан Кадиров

У Росії Рамзан Кадиров, що нині виконує обов’язки голови республіки Чечні на Північному Кавказі, заявив у суботу, що «волею Всевишнього Аллаха» дав згоду знову балотуватися на посаду.

Як написав він в інстаграмі, всі необхідні для цього документи він уже подав до республіканської виборчої комісії.

За словами Кадирова, ці вибори будуть «найчеснішими і найсправедливішими у світовій практиці».

Виборча комісія Чечні підтвердила, що отримала документи Кадирова

Дотеперішній, другий термін Рамзана Кадирова на посаді голови Чечні збіг початком квітня. Але напередодні цього президент Росії Володимир Путін указом призначив його далі виконувати ці обов’язки. Путін тоді також висловив сподівання, що Кадиров візьме участь у виборах голови республіки, що мають відбутися у вересні. Але Кадиров раніше припускав, що може не балотуватися.

Перші два терміни на посаді президента Чечні, потім із ініціативи Кадирова перейменованої на голову Чечні, у 2007–2011 і 2011–2016 роках, він відбув без виборів – за чинною тоді процедурою, кандидатуру подавав президент Росії і її затверджував парламент республіки.

Офіційні особи Чечні вихваляють Рамзана Кадирова як відбудовника республіки після двох воєн Росії проти неї. Правозахисники ж звинувачують його в численних зловживаннях і навіть злочинах, серед них викраденнях, катуваннях і вбивствах людей. Оглядачі звертають увагу, що він запровадив у Чечні ісламізацію. Його також різко критикують за авторитарний стиль керування. Кадиров усі звинувачення заперечує. Він також часто виступає зі словами хвали на адресу Путіна і всіх його дій.

Рамзан Кадиров під час чеченських воєн воював на боці незалежницьких сил проти Росії разом із його батьком Ахматом Кадировим. 1999 року обидва перейшли на бік Москви, і Ахмат Кадиров пізніше став попереднім президентом Чечні у складі Росії. Рамзан Кадиров має звання генерал-майора МВС Росії і Героя Росії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG