Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 10:38

В ООН засудили напад у Бангладеш


Люди виносять пораненого з місця нападу, Дакка, 2 липня 2016 року

Рада безпеки ООН засудила в суботу терористичний напад у Бангладеш, унаслідок якого загинули 20 заручників і двоє працівників поліції.

Як мовиться в заяві Ради безпеки, тероризм становить одну з найсерйозніших загроз міжнародному мирові й безпеці.

Увечері 1 липня семеро нападників захопили 33 заручників у ресторані в дипломатичному кварталі столиці Бангладеш Дакки. Після невдалих переговорів про звільнення заручників поліція вранці 2 липня штурмувала приміщення.

13 заручників звільнили. Більшість із 20 загиблих заручників загинули, зарізані великими ножами. Серед них – 18 іноземців: дев’ять громадян Італії, сім Японії, один Індії і один США.

Шістьох нападників убили, одного взяли живим. Усі нападники були громадянами Бангладеш.

Відповідальність за напад узяло на себе екстремістське угруповання «Ісламська держава», яке заявило, що свідомо обрало за ціль ресторан, куди вчащають іноземці, для того, щоб покарати «громадян країн-учасниць хрестового походу».

Прем’єр-міністр Бангладеш Шейх Хасіна у відповідь на це заявила, що релігійні люди не могли б вчинити такого акту. «Єдина їхня релігія – це тероризм», – сказала вона про призвідників нападу.

Угруповання «Ісламська держава» діє головно в частинах Іраку й Сирії, а також Лівії, та намагається поширити свою діяльність і на інші держави, а також влаштовує теракти по всьому світі. У військову коаліцію для боротьби з ним об’єдналися під проводом США понад 60 країн світу, і західних, переважно християнських, і арабських мусульманських.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG