Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 01:44

Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію про порушення прав людини у Криму – МЗС


Парламентська асамблея Організації з безпеки і співпраці в Європі (ПА ОБСЄ) ухвалила резолюцію, яка засуджує анексію Росією українського Криму. Про це повідомила у своєму Twitter речниця МЗС України Мар’яна Беца.

«Щойно у Тбілісі ПА ОБСЄ ухвалила підсумкову декларацію, а також українську резолюцію про порушення прав людини в Криму», – написала вона.

Беца зазначила, що ухвалення резолюції є перемогою української парламентської дипломатії.

Резолюція, внесена на розгляд Парламентської асамблеї ОБСЄ українськими представниками, називається «Про порушення прав людини і основних свобод в Криму, порушення прав кримськотатарського населення».

У документі засуджуються репресивні заходи з боку «де-факто влади» проти Меджлісу кримськотатарського народу і його керівників, а також суворі обмеження свободи мирних зібрань, що поширюються в тому числі і на традиційні заходи, приурочені до роковин депортації кримських татар.

ПА ОБСЄ, наголошується в документі, засуджує обмеження свободи ЗМІ та свободи вираження думок в анексованому Криму, а також висловлює стурбованість у зв’язку зі зникненням можливості отримання освіти українською мовою.

У резолюції є заклик до Росії «невідкладно і беззастережно» звільнити політв’язнів-кримчан, «які були незаконно затримані або ув’язнені за сфабрикованими звинуваченнями де-факто влади в окупованому Криму».

Російська делегація раніше відмовилася брати участь в обговоренні проекту резолюції і покинула зал засідань.

Сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ відбувається у Тбілісі з 1 по 5 липня.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG