Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 21:45

Посол Польщі сумнівається у можливості вступу України до НАТО найближчим часом


Генрик Літвін

Посол Польщі в Україні Генрик Літвін сумнівається у можливості вступу України до НАТО найближчим часом.

«Немає такої можливості, щоб говорити безпосередньо про членство України (у НАТО – ред.) – країна перебуває у стані воєнного конфлікту у даному часі. Тобто, треба трохи інакше підходити до розширення і трошки інакше це обговорювати. Також інакше виглядає і розподіл позицій серед партнерів в альянсі. Польща ж весь час є прихильником продовження політики відкритих дверей», – зазначив Літвін.

Він зазначив, що у центрі уваги саміту НАТО у Варшаві 8–9 липня буде, серед іншого, питання щодо політики відкритих дверей, її члени альянсу готові продовжити, але з урахуванням нинішніх реалій.

За його словами, це пов’язано з дестабілізацією безпекової ситуації в Європі та необхідністю враховувати нинішні внутрішні і зовнішні проблеми усередині країн-членів НАТО і країн-партнерів.

У Варшаві країни-члени НАТО підтримають прагнення до членства в альянсі Боснії і Герцеговини, Македонії, а «Чорногорія буде сидіти за столом як майбутній член НАТО», повідомив посол.

Згідно з травневим соціологічним опитуванням, 78 відсотків українців проголосували б за вступ України до НАТО на уявному референдумі про це.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 15 червня цього року повідомив, що члени альянсу готові допомогти Україні, при цьому мова йде про запуск роботи трастових фондів, логістику, медичну і технічну допомогу українській стороні тощо.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG