Доступність посилання

ТОП новини
22 Травень 2019, Київ 10:33

Адвокат, що фігурує у матералах НАБУ щодо «схем Онищенка», обіцяє повернутися в Україну


(©Shutterstock)

Адвокат Андрій Циганков, якого Національне антикорупційне бюро вважає причетним до діяльності фіктивних підприємств у газовій схемі народного депутата Олександра Онищенка, заявив про намір повернутися в Україну, щоб захистити себе від звинувачень.

Він вважає дії НАБУ «театром абсурду», спрямованим «на знищення адвокатури України».

«Вважаю себе зобов'язаним найближчим часом, буквально в перші робочі дні наступного тижня повернутися в Україну і відкрито стати на захист адвокатури України поряд зі своїми друзями, колегами та близькими», – написав Циганков у Facebook.

«Час штучних доказів має піти в минуле», – додав адвокат.

8 липня НАБУ оприлюднило документи, які стосуються адвоката Андрія Циганкова.

«Отримані документи вказують, що з офісу Андрія Циганкова здійснювалося управління фінансовими операціями низки підприємства з ознаками фіктивності, які займалася конвертацією у готівку коштів, отриманих від реалізації природного газу, видобутого у межах спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування», – мовиться у повідомленні НАБУ.

5 липня детективи НАБУ провели обшуки в офісах двох адвокатських компаній та за місцем проживання трьох адвокатів. Тоді у бюро зазначили, що метою обшуків є отримання доказів, які доводять або спростовують причетність адвокатів до конвертації коштів, здобутих внаслідок реалізації так званої «газової схеми Олександра Онищенка».

У НАБУ наголосили, що обшуки санкціоновані ухвалами суду і проводяться у рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом розкрадання державних коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з компанією «Укргазвидобування».

15 червня співробітники НАБУ провели обшук в офісі народного депутата Олександра Онищенка. За інформацією бюро, обшуки відбувалися за адресами фірм, що фігурують у розслідуванні щодо реалізації природного газу за заниженою ціною за договорами спільної діяльності з «Укргазвидобуванням». За повідомленнями, сума, що фігурує у цій справі, – 3 мільярди гривень, з цього приводу уже арештовані 10 осіб. Онищенко називає звинувачення проти нього фіктивним.

Верховна Рада надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка. Депутата в залі засідань Ради не було.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG