Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 01:55

СБУ: у Дніпрі на будівництві метро розікрали понад 2 мільйони гривень


(©Shutterstock)

Служба безпеки України заявляє, що її співробітники викрили у Дніпрі схему розтрати понад двох мільйонів гривень бюджетних коштів, виділених на закупівлю насосного обладнання для метрополітену.

Як повідомили 11 липня в прес-службі управління СБУ в області, правоохоронці встановили, що у квітні 2015 року керівництво акціонерного товариства, яке здійснює будівельні роботи у метрополітені, перерахувало кошти на рахунок приватного підприємства для закупівлі насосного обладнання. Понад два мільйони гривень комерсанти отримали з обласного бюджету. Потім організатори перерахували кошти на фіктивні підприємства, а метрополітенові поставили старе обладнання, заявляють в СБУ.

«Під час обшуків за місцями проживання й роботи зловмисників правоохоронці вилучили фінансово-господарську документацію, печатки фіктивних суб’єктів господарювання, «чорну бухгалтерію» і комп’ютерну техніку з системами «клієнт-банк», які доводять здійснення нелегальних оборудок», – мовиться в повідомленні.

За даними відомства, розпочате кримінальне провадження за частиною 3 статті 191 Кримінального кодексу України (розтрата майна).

У червні під мерією Дніпра метробудівці протестували проти невиплати зарплати. За їхніми даними, загальна сума заборгованості замовників робіт, у тому числі міста й області, перед будівниками метро складає понад 40 мільйонів гривень, з них близько восьми мільйонів гривень мали піти на виплату зарплати робітникам. Водночас у міськраді заявили, що причиною заборгованості із зарплат у ПАТ «Дніпрометробуд» є фінансові труднощі самого підприємства, а не борги міста з оплати виконаних ним робіт.

Раніше для реалізації проекту добудови метро Дніпро залучило кредитні кошти Європейського банку реконструкції і розвитку в розмірі 152 мільйонів євро.

Будівництво метро у Дніпрі триває понад 30 років. Цей метрополітен є одним із найкоротших у Європі і складається з єдиної лінії з шести станцій довжиною менш як вісім кілометрів, подорож якою триває менше ніж чверть години. До того ж, ця лінія, що йде від однієї з околиць до вокзалу, не доходить до центру міста.

Добудова метро вважалася пріоритетним об’єктом до Євро-2012, поки місто претендувало на право проведення чемпіонату.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG