Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 04:11

Парубій пообіцяв швидку ратифікацію угоди про зону вільної торгівлі з Канадою


Андрій Парубій, архівне фото

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій пообіцяв прем’єр-міністрові Канади Джастінові Трюдо, що український парламент якнайшвидше ратифікує підписану раніше в понеділок угоду про зону вільної торгівлі між двома країнами.

«Це буде для нас дуже знаковим та важливим святом», – сказав Парубій, слова якого наводить прес-служба Верховної Ради.

Він також висловив вдячність за фінансову, гуманітарну й політичну допомогу, яку Канада надає Україні.

Як мовиться в повідомленні, Трюдо заявив, що Канада буде й далі послідовно підтримувати Україну у збереженні суверенітету і територіальної цілісності.

Раніше в понеділок у перебігу візиту Трюдо до Києва була підписана угода про зону вільної торгівлі між Україною і Канадою. Для набуття чинності її мають ратифікувати парламенти обох країн.

Як написав у фейсбуці перед підписанням угоди міністр економічного розвитку й торгівлі України Степан Кубів, «цей надзвичайно важливий документ підніме торговельно-економічні відносини між нашими країнами на новий щабель».

А міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий наголосив, що угода про створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою підписана на дуже вигідних для Києва умовах, бо є асиметричною: «український виробник одразу отримує доступ до 98% ринку наших партнерів, в той час як для канадського, цей процес поділений на етапи і подекуди сягає семи років». «Угода про ЗВТ з Канадою – це чудова можливість українському виробникові диверсифікувати ринки збуту, вийти на якісно новий рівень виробництва, створювати товари з доданою вартістю, на які досі не було попиту… Запровадження ЗВТ між нашими країнами допоможе зробити український агропромисловий комплекс ще більш привабливим для інвестицій», – заявив міністр.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG