Доступність посилання

ТОП новини
19 Лютий 2018, Київ 00:52

Дніпро, де на 27-у окрузі в неділю мають відбутись довибори до Верховної Ради України,в «день тиші» ряснів рекламою в стилістиці кандидатів.На білбордах та сіті-лайтах прямо не вказані прізвища кандидатів, але присутні кольори та символіка, з якою вони проводили виборчу кампанію. Зокрема, в стилістиці передвиборчої кампанії кандидатів рекламують фестиваль або нагадують про день голосування.

Окрім того, на частині носіїв зовнішньої реклами вказане ім’я по-батькові одного з кандидатів, і виборцеві нескладно зрозуміти, про кого йдеться.

Водночас голова правління «Комітету виборців України» Станіслав Жолудєв зазначає, що всі ці факти складно кваліфікувати як передвиборче порушення: кандидати користуються недосконалим законодавством.

«Це практика, яку взяли наші кандидати з останніх місцевих виборів. Це недолік нашого закону, не була зроблена більш жорсткою процедура моніторингу інформаційної кампанії. У Верховній Раді була пропозиція, яку не підтримали депутати, про те, що кольорові, символічні асоціації з агітаційним матеріалом, мали б автоматично відносити до агітаційних і на них би поширювалася заборона у «день тиші», – зазначає Станіслав Жолудєв.

Також, на його думку, відповідальність за порушення в агітації несуть не тільки кандидати, а й виконавці – рекламники, поширювачі листівок тощо.

Проміжні вибори до Верховної Ради України мають відбутись 17 липня на 7 одномандатних округах (№№ 23, 27, 85, 114, 151, 183 та 206). Округ № 27 у Дніпрі став «вільним» через обрання народного депутата від цього округу Бориса Філатова міським головою восени 2015 року. На місце депутата тут претендує 59 кандидатів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG