Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 07:27

ГПУ розслідує передачу Калєтніку землі у справі про незаконне виділення 900 га Бучанського лісу (оновлено)


Ігор Калєтнік (архівне фото)

Генеральна прокуратура України заявляє, що розслідує факт передачі колишньому першому заступнику голови Верховної Ради Ігореві Калєтніку землі у справі про незаконне вилучення зі власності держави майже 900 гектарів Бучанського лісу в Київській області.

«Розслідують факт незаконного надання у власність 14 гектарів землі зі щойно зазначеної мною кількості шляхом її передачі на 141 підставну фізичну особу, а згодом – колишньому першому заступнику голови Верховної Ради Ігорю Калєтніку», – заявив керівник департаменту Генеральної прокуратури України Володимир Гуцуляк.

У рамках розслідування кримінального провадження за статтею «зловживання службовим становищем» підозри нікому наразі не висували, але найближчим часом будуть підготовлені відповідні документи, додали в прокуратурі.

Як зазначив Гуцуляк, наразі тривають обшуки в адміністративних приміщеннях Бучанської й Ірпінської міських рад, у приміщеннях підприємств, які виготовляли технічну документацію з відведення земель, а також за місцем проживання і реєстрації голів Бучанської та Ірпінської міськрад.

Тим часом захист Калєтніка називає інформацію Генпрокуратури недостовірною. Як заявила адвокат Калєтніка Ірина Залюбовська, лист якої є в розпорядженні Радіо Свобода, її підзахисний і члени його сім’ї не мають стосунку до землі в Бучі, що засвідчують його декларації про майно, які він подавав, перебуваючи на держслужбі.

«Більше того, враховуючи постанову Кабінету міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», окрім іншого, затверджено порядок доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Інформацію з Державного реєстру прав може отримати кожен громадянин, вона, зокрема, в електронній формі надається через веб-портал Мін’юсту. Так, враховуючи відомості з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно, ні Калєтнік І. Г., ні члени його сім’ї не набували права власності на земельну ділянку в місті Буча», – заявляє адвокат.

За словами Залюбовської, вона як захисник Калєтніка направила позов до Генпрокуратури у Печерський райсуд Києва щодо визнання інформації недостовірною і її спростування.

21 липня правоохоронці провели обшуки за 31 адресою в рамках розслідування справи про незаконне виділення землі посадовцями Бучанської міськради.

Калєтніка у грудні 2014 року оголосили в розшук за звинувачення у зловживанні службовим становищем і службовому підробленні у справі про ухвалення «диктаторських законів» у січні 2014 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG