Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 03:45

До Олімпійських ігор не допустили сім російських плавців


(©Shutterstock)

Міжнародна федерація плавання ухвалила перше рішення про недопуск російських спортсменів до цьогорічних літніх Олімпійських ігор у бразильському Ріо-де-Жанейро після ухвали Міжнародного олімпійського комітету, що визначив порядок допуску росіян до цих ігор.

Як заявили у федерації, не будуть допущені сім плавців і плавчих. Із них троє на попередніх літніх Олімпійських іграх 2012 року здобули бронзові медалі.

У неділю МОК заявив, що російські спортсмени можуть бути допущені до нинішніх Олімпійських ігор тільки за індивідуальними рішеннями міжнародних федерацій їхніх видів спорту, якщо вони відповідатимуть низці умов щодо «чистоти» від допінгу. Кілька таких федерацій уже заявили, що в їхніх видах спорту всі російські спортсмени можуть узяти участь в іграх. Такі рішення про допуск іще має схвалити МОК, якщо їх підтримають незалежні експерти.

Іще раніше Міжнародна асоціація атлетичних федерацій уже заборонила всім російським легкоатлетам участь у цьогорічних іграх; індивідуальний виняток отримала врешті одна російська спортсменка.

Причиною таких суворих кроків щодо російських спортсменів стала широка державна програма в Росії, що передбачала вживання спортсменами допінгу і приховування цього. Перші повідомлення про неї з’явилися ще наприкінці 2014 року, восени 2015-го вони здобули ширше підтвердження, а 18 липня Всесвітнє антидопінгове агентство оприлюднило підготовану незалежним експертом доповідь, яка довела існування цієї програми. Тепер ця доповідь має бути розширена і дати остаточні висновки про обсяги «державного допінгу» в Росії, і за результатами цієї розширеної доповіді МОК не виключив нових санкцій проти Росії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG