Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 07:43

Київ: перепідпорядкування Криму не вплине на позовні вимоги України до Росії в ЄСПЛ


Сергій Пєтухов

Перепідпорядкування анексованого Криму Південному федеральному округу Росії ніяк не відобразиться на веденні судових справ в Європейському суді з прав людини, заявив проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії» заступник міністра юстиції України Сергій Пєтухов.

За його словами, прямого впливу на зміст, форму, обсяг позовних вимог України до Росії укази президента Росії Володимира Путіна не мають.

«Позови стосуються порушень прав людини, які відбуваються на території Криму з моменту його незаконної анексії. Відповідно, внутрішні питання Росії про те, як вона буде керувати Кримом, прямо не впливають на стан прав людини на території Криму. Не є легітимними органи, які були встановлені Росією в рамках «Кримського федерального органу», також не будуть легітимні вони в складі Південного федерального округу», – сказав Пєтухов.

Призначені Росією кримські чиновники вже заявили, що подібні зміни в підпорядкуванні анексованого Криму не впливатимуть на життя кримчан.

Українські правозахисники натомість вбачають у злитті анексованого Росією Криму з Південним федеральним округом негативний фактор для самих кримчан. Експерти Кримської правозахисної групи впевнені, що кримчанам буде ще важче домогтися вирішення будь-якої соціальної проблеми, бо тепер більшість місцевих питань буде вирішуватися не в Сімферополі або Севастополі, а в Ростові-на-Дону. Це скасовує й особливий статус Криму для російської влади.

28 липня президент Росії Володимир Путін підписав указ «Про Південний федеральний округ», в який приєднав анексований Крим. Таким чином, у Росії ліквідовано «Кримський федеральний округ», утворений після анексії півострова в 2014 році.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням про включення окупованих Росією територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя до складу російського Південного федерального округу.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG