Уряд Ірану схвалив нову форму нафтового контракту, призначену для залучення іноземних інвесторів до енергетичної сфери після пом’якшення санкцій в січні.
Форма договору була затверджена на засіданні уряду 3 серпня, повідомляють місцеві ЗМІ.
Міністерство нафтової промисловості аналізує кожен контракт, підписаний потенційними новими інвесторами, в тому числі інформацію про ціну і дію договору.
Повідомляється, що документ має бути розглянутий парламентом для остаточного затвердження.
Великі нафтові компанії, в основному з Європи, висловили зацікавленість в розробці нафтових і газових родовищ Ірану.
Міністр нафтової промисловості Біджан Намдар Зангане заявив, що пріоритет буде віддаватися збільшенню видобутку на нафтових і газових родовищах спільної власності.
Тегеран сподівається, що міжнародні компанії будуть інвестувати близько 50 мільярдів доларів на рік і принесуть технології.
Член ОПЕК прагне досягти видобутку на рівні 4 мільйона барелів до кінця року і повернути собі частку ринку, яку він втратив через санкції з приводу його ядерної програми.