Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 00:33

Біля берегів Греції врятували 70 мігрантів


Човен з мігрантами біля острова Лесбос, Греція

Грецькі рятувальники 4 серпня врятували 70 мігрантів біля своїх берегів. За повідомленням місцевої влади, це найбільша кількість втікачів, що одночасно прибули до Європи з Туреччини після невдалої спроби перевороту у цій країні.

Берегова охорона Греції врятувала 67 людей біля острова Лесбос, які перебували у легкому човні, ще 3 людей рятувальники витягли з води, повідомляє Reuters.

У середу грецькі рятувальники врятували 38 людей. Вони були у човні, що йшов під прапором Сьєра-Леоне.

Десятки тисяч мігрантів та біженців прибули до Греції минулого року, перетнувши вузький коридор між Туреччиною та грецьким Лесбосом. З березня, коли Туреччина та ЄС уклали угоду щодо мігрантів, їхня кількість різко скоротилася.

3 серпня перший заступник міністра внутрішніх справ Греції у справах імміграції Яніс Музалас заявив, що угода між ЄС та Туреччиною щодо мігрантів значною мірою виконується.

Раніше міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу зазначив, що його країна може вийти з угоди з ЄС, що має на меті обмеження потоку мігрантів, у випадку, якщо Брюссель не погодить безвізовий режим для турецьких громадян.

Раніше єврокомісар Ґюнтер Еттінґер назвав малоймовірним надання Туреччині безвізового режиму до кінця року з огляду на низку заходів, до яких турецька влада вдалася після спроби військового перевороту у країні всередині липня і які ЄС вважає недемократичними.

18 березня Туреччина і ЄС уклали угоду, що має на меті зменшення потоку мігрантів до Європи. У рамках цієї угоди Туреччина, зокрема, взяла на себе зобов’язання на гроші ЄС надавати притулок тим біженцям, які потрапили у Грецію через турецьку територію.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG