Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 11:06

Лінкявічус: війна Росії з Грузією не стала уроком для світу


Лінас Лінкявічус

Голова Міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус у восьму річницю війни Росії з Грузією закликав зберегти санкції проти Москви.

«Вісім років тому російська війна у Грузії мала стати уроком для світу. Анексія Росією Криму продемонструвала, що цього не відбулося. Санкції потрібно продовжувати», – заявив Лінкявічус.

У ніч з 7-го на 8-е серпня 2008 року російські військові напали на Грузію після спроби Тбілісі відновити контроль над сепаратистиським регіоном Південною Осетією. У результаті 5-денної війни Росія дислокувала в цьому й іншому сепаратистському регіоні Абхазії свої війська й озброєння, а також визнала самопроголошену «незалежність» цих двох грузинських регіонів. Усі держави світу – за винятком Росії, Венесуели, Нікарагуа і Науру – визнають ці регіони територією Грузії, окупованою Росією.

За офіційними даними грузинської влади, в результаті подій 2008-го загинуло більш ніж 400 людей, понад 2 тисячі були поранені.

1 липня Європейський союз продовжив головний пакет економічних санкцій проти Росії через її агресію проти України ще на півроку, до 31 січня 2017-го, закликавши Москву сприяти більшому прогресові у встановленні миру на сході України. Загалом щодо Росії діє кілька пакетів санкцій ЄС, зокрема, й через окупацію Криму. Схожі санкції запровадили і США, інші країни «Групи семи» і ще деякі держави.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG