Доступність посилання

ТОП новини
24 Червень 2018, Київ 04:51

Кабмін схвалив санкції щодо осіб розширеного списку «Сенцова-Савченко»


©Shutterstock

Кабінет міністрів України схвалив санкції щодо осіб розширеного списку «Сенцова-Савченко». Про це йдеться в урядовому розпорядженні від 8 серпня 2016 року.

Крім того, Кабмін вносить на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів щодо осіб, причетних до протиправних дій щодо Українців.

Міністерству закордонних справ доручається після набрання чинності рішенням РНБО щодо застосування санкцій поінформувати компетентні органи Євросоюзу, США з метою розгляду ними питання про запровадження аналогічних санкцій.

Крім того, у додатку до розпорядження є перелік осіб, до яких застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи, проте додаток наразі не оприлюднений. Вказується, що він для службового користування.

30 березня президент України Петро Порошенко уже підписував указ, який вводить в дію рішення РНБО про застосування санкцій щодо причетних до справ проти українців: Надії Савченко, Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Тоді у санкційний «список Савченко-Сенцова» потрапили 84 особи, які причетні до порушення прав депутата Верховної Ради України Надії Савченко, українського режисера Олега Сенцова і кримського активіста Олександра Кольченка.

Тоді щодо громадян Росії ввели заборону в’їзду на територію України, блокування активів, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинка фінансових операцій, а щодо громадян України – блокування активів і зупинка фінансових операцій.

25 серпня минулого року російський суд засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років ув’язнення у колонії суворого режиму. Активістові Олександрові Кольченку російський суд дав 10 років позбавлення волі. Їх засудили за звинуваченням в організації терактів у Криму. Обидва звинувачення відкидають, називаючи справу політичною.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG