Доступність посилання

ТОП новини

Афганістан: бойовик «Ісламської держави» змушував дружину стати смертницею


(ілюстраційне фото)
(ілюстраційне фото)

В Афганістані жінка здалася поліції, заявивши, що її чоловік, один з командирів угруповання «Ісламська держава», змушував стати смертницею. Вона здалася поліції 16 серпня у північні провінції Джаузджан, що на кордоні з Туркменістаном.

Наразі жінку затримали, деталі справи представники влади Афганістану повідомили афганській службі Радіо Свобода.

За повідомленнями влади, чоловік затриманої, Карі Зіа, є колишнім командиром «Талібану» з провінції Джаузджан, який перейшов в угруповання «Ісламська держава» і переїхав до афганської провінції Нангархар, яка є оплотом ісламістів.

«Карі Зіа заохочував свою дружину стати смертницею. Він хотів, щоб вона приїхала у провінцію Нангархар для проходження тренінгу смертників», – сказав Рахматулла Туркістані.

За його словами, жінка вже їхала до провінції Нангархар, коли здалася владі у місті Шеберган – столиці провінції Джаузджан. На час розслідування її помістили у жіночий табір у Шебергані.

Поліція повідомляє, що Карі Зіа систематично телефонував дружині, змушуючи приїхати її до Джалалабада, столиці провінції Нангархар, де, як вважає афганська влада, він переховується.

«Вона каже, що чоловік змушував її стати смертницею, а вона не хотіла і здалася поліції», – сказала Наджіба Курайші, голова департаменту по роботі з жінками провінції Джаузджан.

Минулого тижня афганська поліція затримала Мавлаві База Мохаммада, лідера бойовиків угруповання «Ісламська держава» у провінції Джаузджан, під час спецоперації у районі Куш-Тепа.

Починаючи з середини 2015 року угруповання «Ісламська держава» почало зміцнювати свої позиції в Афганістані. Багато членів угруповання «Талібан» почали переходити до цього угруповання.

XS
SM
MD
LG