Доступність посилання

ТОП новини

Афганістан: таліби захопили важливий район у провінції Кундуз


Блокпост афганських урядових сил у провінції Кундуз, 18 серпня 2016 року
Блокпост афганських урядових сил у провінції Кундуз, 18 серпня 2016 року

В Афганістані бойовики ісламістського руху «Талібан» захопили стратегічно важливий район у провінції Кундуз на північному сході країни. Урядові війська мусили відступити до центру провінції, міста Кундуза, яке минулого року вже якийсь час перебувало під контролем талібів.

Як повідомив керівник втраченого району Ханабад Хаятулла Амірі, таліби напали на район одночасно з різних боків. «Ми трималися кілька годин, але не отримали підмоги. Район захопили таліби», – сказав він.

За даними афганських посадовців, нині тривають запеклі бої ще в кількох районах провінції.

Речник талібів Забігулла Муджагід заявив, що бойовики захопили район разом із залишеними в ньому бойовою технікою і зброєю урядових сил.

Голова ради провінції Кундуз Могаммад Юсуф Аюбі заявив, що бої змусили втікати сотні цивільних мешканців. «Якщо центральний уряд не зверне уваги на Кундуз, таліби захоплять і місто Кундуз, як уже робили це минулого року», – застеріг він.

Лише п’ять днів тому таліби захопили цілий район у сусідній провінції Баглан, і там теж захопили бойову техніку й озброєння урядових сил Афганістану.

Афганські силовики нині ведуть бої з талібами не менш як у 15 з 34 провінцій країни, повідомило Міністерство оборони Афганістану.

XS
SM
MD
LG