Доступність посилання

ТОП новини

Таджикистан відкинув заклик ООН звільнити політв’язнів


Одна з в’язниць у Таджикистані, ілюстраційне фото

Влада Таджикистану відкидає заклик Ради з прав людини ООН звільнити в’язнів, засуджених за «політично мотивованими звинуваченнями», відмовитися від тортур у закладах утримання і подвоїти зусилля для забезпечення свободи засобів інформації.

Душанбе, зокрема, заявив, що в численних судових справах проти опозиційних діячів, правозахисників чи адвокатів «немає політичних мотивів». Крім того, заявили в Таджикистані, там «іще не готові» ратифікувати Додатковий протокол до Конвенції про недопущення тортур.

А з приводу заклику поліпшити умови для дотримання свободи преси в Душанбе заявили, що Таджикистан уже «створив усі необхідні умови» для розвитку вільних засобів інформації.

Відповідь Душанбе оголошена напередодні запланованої на 22 вересня зустрічі в Женеві робочої групи ООН і представників влади Таджикистану мають обговорити становище з правами людини в цій країні.

У звіті і рекомендаціях, оприлюднених у травні, ООН закликала Таджикистан, серед іншого, надати можливості для справедливого розгляду справ ув’язнених правозахисників чи адвокатів і негайно й без умов звільнити в’язнів, арештованих за політично мотивованими звинуваченнями, включно з членами заборонених опозиційних Партії ісламського відродження Таджикистану і «Групи 24».

У Таджикистані Партію ісламського відродження заборонили 2015 року як «терористичну».

XS
SM
MD
LG