Доступність посилання

ТОП новини

«Талібан» контролює 10% території Афганістану – генерал США


©Shutterstock
©Shutterstock

Військові США повідомляють, що угруповання «Талібан» контролює 10% території Афганістану, а наразі тривають бої між ісламістами та проурядовими силами за контроль над ще щонайменше 20% країни.

23 вересня американський генерал Джон Ніколсон заявив у Пентагоні, що окрім цього на території Афганістану перебуває до 1 тисячі 300 бойовиків угруповання «Ісламська держава», які отримують гроші і вказівки від ісламістів у Сирії.

За інформацією Ніколсона, афганські військові у боротьбі з ісламістами несуть великі втрати, оскільки не мають належного озброєння та підготовки.

Джон Ніколсон повідомив, що міжнародна коаліція під проводом США допоможе афганським військовим розширити контроль всередині країни і покращити підготовку армії.

Ніколсон зазначив, що упродовж останніх місяців афганська армія знищила багато лідерів угруповання «Ісламська держава». Наразі, каже він, бойовики цього угруповання перебувають у провінції Нангархар і є переважно колишніми членами «Талібану».

Американський генерал зазначив, що мирна угод, підписана 22 вересня між афганською владою та ісламським лідером угруповання «Хезб-е-Ісламі» Ґульбеддіногм Хекматіяром, є важливим кроком для досягнення миру у країні.

XS
SM
MD
LG