Доступність посилання

ТОП новини

Більшість італійців за посилення кордонів Шенгену через мігрантів – опитування


Більшість громадян Італії підтримує ідею щодо відновлення контролю на кордонах країн Шенгенської зони через наплив мігрантів та загрозу тероризму. Про це свідчать результати соціологічного дослідження Demos&Pi, проведеного на замовлення газети La Repubblica.

Лише 15 відсотків респондентів переконані, що Шенгенська угода про вільне пересування громадян має залишатися у силі.

Серед прихильників посилення кордонів багато симпатиків правоцентристських і популістських партій. Ключовим аргументом на користь відновлення кордонів італійські респонденти називають «страх перед чужинцем», тобто невдоволення масовою присутністю мігрантів на території країни.

Автори дослідження зазначають, що в італійців помітно проявляється «ностальгія за стінами», що розділяють країни.

Опитування, проведене в Італії на початку вересня, засвідчило також значне поширення євроскептичних настроїв. На сьогодні менше 30 відсотків італійців довіряють європейським інституціям. 16 років тому таких громадян було майже удвічі більше.

Але соціологи зазначають, що італійці не прагнуть виходу з ЄС, що пропагує права партія «Північна Ліга». Також дослідження не виявило бажання громадян залишити зону євро, до чого спонукає «Рух 5 зірок». Більшість респондентів, хоч і висловлюють невдоволення, але прагнуть таки залишатися у євроспільноті.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG