Доступність посилання

ТОП новини
12 серпня 2020, Київ 02:20

В Івано-Франківську відбувається фестиваль «Станиславівська мармуляда»


Упродовж двох днів у центрі Івано-Франківська, біля Ратуші, готуватимуть мармуляду (повидло), яким пригощатимуть гостей мистецької акції. Це одна з родзинок фестивалю «Станиславівська мармуляда», який розпочався сьогодні в Івано-Франківську.

Як розповів співорганізатор фестивалю Тарас Лялик, на джем іде півтонни яблук, а смажать їх у 300-літровому казані. У неділю першим дегустуватиме повидло місцевий стронгмен Назар Павлів.

Такий фестиваль є своєрідною мандрівкою в історію міста, нагадує про «мармулядову пожежу». За легендою, у 1868 році на вулиці Липовій смажила господиня сливову мармуляду, та відволіклася на балачки чи то з сусідкою, чи то з молодим драгуном. Вітер підхопив жаринку, загорівся дах, через годину пожежа охопила все середмістя і знищила чверть будинків у Станиславові (так до 1962 року називався Івано-Франківськ).

Як зазначає краєзнавець Володимир Устинський, городянам потрібно знати історію свого міста і вчитися берегти те, що мають. З цієї пожежі почалися кам’яно-цегляна розбудова міста замість дерев’яної і створення своєї пожежної команди.

Про це нагадують і «театралізовані господарі» свята – пані Зося та драгун Богдан. Логічною є участь у дійстві представників управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в області – пожежників, які в неділю представлять засоби захисту від вогню.

«Станиславівська мармуляда» відбувається і як виставка-ярмарок. Свою продукцію представили місцеві виноградарі, пасічники, медовари. За словами голови спілки пасічників Прикарпаття Івана Юська, такий «мармулядовий» фестиваль проходить лише в Івано-Франківську, це і туристична принада, і популяризація натуральної, екологічно чистої продукції. Завтра до фестивалю долучаться ще кондитери та пекарі.

Фестиваль «Станиславівська мармуляда» в Івано-Франківську відбувається вдруге.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG