Доступність посилання

ТОП новини
23 Березень 2019, Київ 06:39

Росія заперечила твердження, ніби вона перекупила в Єгипту «Містралі»


Антоні Мацеревич, архівне фото

Міністерство оборони Росії заперечило твердження з Польщі, ніби Москва відкупила в Єгипту кораблі класу «Містраль», що будувалися для неї, та не були передані через агресію проти України.

Як сказав речник міністерства генерал-майор Ігор Конашенков, заяви голови Міноборони Польщі Антоні Мацеревича, ніби Єгипет продав Росії обидва кораблі за суму в один долар США, є «п’ятничною дурницею».

Раніше цю заяву з Польщі неофіційно спростовували в інтерв’ю російським агентствам неназвані дипломатичні джерела. Вони, серед іншого, нагадували, що Єгипет, який урешті купив кораблі, не має права перепродавати їх без згоди виробника Франції.

Раніше у п’ятницю агентства поширили повідомлення про заяву Антоні Мацеревича, який під час дебатів у парламенті країни в четвер заявив про нібито продаж Єгиптом обох «Містралів» французького виробництва Росії, якій вони спершу й призначалися, за символічну суму в один долар. Пізніше він заявив журналістам, ніби має таку інформацію «з надійних джерел», але ніяких доказів не навів. А у п’ятницю міністр закликав Єгипет скасувати цю оборудку, про яку він стверджував, щоб, за його словами, провчити Росію і зробити внесок у мир у всьому світі.

Користувачі соцмереж звернули увагу, що в російських соцмережах такі чутки про нібито продаж Єгиптом «Містралів» Росії поширюються вже близько місяця.

Діячі владної нині в Польщі популістської партії «Право і справедливість», до яких належить і Мацеревич, – і депутати парламенту, і урядовці – часто виступають із необґрунтованими «сенсаційними» заявами в дусі «теорії змов» із гострих, на їхню думку, питань. Найбільше таких тверджень лунає у справі катастрофи 2010 року в Росії літака тодішнього президента Польщі, теж представника цієї партії Леха Качинського – його однопартійці не вірять даним розслідування про численні помилки і в організації польоту, і в діях екіпажу і продовжують твердити, нібито катастрофу «влаштувала Росія».

Франція будувала для Росії два ударні десантні вертольотоносці класу «Містраль», але через захоплення Росією Криму, а потім агресію Росії на сході України розірвала контракт і врешті продала кораблі Єгиптові.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG