Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 17:12

В Естонії уряд опинився у відставці через недовіру прем’єрові


(Shutterstock)

В Естонії уряд опинився у відставці після того, як парламент проголосував за недовіру прем’єр-міністрові Тааві Рийвасові.

Так завершилися кількамісячні політичні суперечки, що точилися навколо економічних питань.

Відставка прем’єра в Естонії означає й автоматичну відставку всього уряду. Тепер президент Керсті Кальюлайд має протягом двох тижнів призначити нового кандидата на голову уряду, узгодженого в перебігу політичних консультацій, який повинен буде формувати новий уряд.

Партнери досі владної Естонської партії реформ у дотеперішній коаліції, Соціал-демократична партія та «Союз Вітчизни і Res Publica», заявили, що негайно починають коаліційні переговори з досі опозиційною Естонською партією центру, нині другою найбільшою в парламенті. Ця партія має значну підтримку численної російської меншини в Естонії.

Естонська партія реформ, яку нині очолює Рийвас, є провідною в урядах Естонії від 2005 року. Але суперечки з її партнерами в нинішній коаліції навколо податкової політики та інших економічних питань вивершилися прямим конфліктом: у вівторок низка партій висунула до Рийваса вимогу самому піти у відставку, але той відмовився.

Естонія, член Європейського союзу і НАТО, дедалі більше непокоїться через агресивні військові маневри сусідньої Росії вздовж їхнього кордону і в Балтійському морі. Існують навіть припущення, що Росія може спробувати випробувати союз НАТО, влаштувавши гібридне військове вторгнення на кшталт кримського в переважно російські за населенням райони Естонії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG