Доступність посилання

ТОП новини
16 квітня 2021, Київ 11:05

Чільний російський дипломат заявив про продовження «Мінська» на наступний рік


Григорій Карасін, архівне фото

Заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін заявив, що робота над виконанням мінських домовленостей буде продовжена і наступного, 2017 року.

При цьому в інтерв’ю російському агентству «ТАСС» він пояснив це нібито тим, що свої зобов’язання за цими угодами не виконує «київська влада».

«Але ми все-таки сподіваємося, що робота піде динамічніше, і відповідальності в Києва збільшиться», – заявив він.

Чільний російський дипломат у перебігу інтерв’ю кілька разів повертався до «зобов’язань Києва» і жодним словом не сказав про зобов’язання Москви за мінськими домовленостями. Навпаки, він, як звично, стверджував, ніби «Росія не є стороною конфлікту», викликаного її агресією на сході України.

Три головні документи про завершення російської агресії на сході України – Мінський протокол від 5 вересня 2014 року, Мінський меморандум від 19 вересня 2014 року і Мінський комплекс заходів від 12 лютого 2015 року, відомі разом як мінські домовленості, – мали були виконані до кінця 2015 року, але через невизнання Росією її зобов’язань за ними цей термін довелося продовжити, і тепер кінцевий термін їхнього виконання чітко не визначений.

Москва заперечує свою причетність до агресії на частині Донбасу, називаючи ці події «внутрішньоукраїнським конфліктом» і заявляючи, що вони мають лише дві сторони – Київ і підтримуваних Росією сепаратистів. Москва також заперечує, що там проти України воюють її регулярні війська, всупереч численним доказам цього, і не пояснює наявність на окупованих територіях великих кількостей введених туди російських озброєнь. Також Росія відмовляється виконувати свої зобов’язання за мінськими домовленостями, серед яких виведення з України іноземних військ і озброєнь, і заявляє, що не є стороною цих угод, а підписувала їх лише як «гарант».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG