Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 10:06

Столтенберґ: не час ставити під сумнів партнерство Європи і США


Єнс Столтенберґ

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що Захід стикається з одним з найсерйозніших викликів в сфері безпеки і «подолати це поодинці – це не вихід».

На тлі побоювань з приводу поглядів новообраного президента США Дональда Трампа щодо НАТО Столтенберґ в статті в газеті Observer 13 листопада сказав: «Ми стикаємося з найбільш серйозними проблемами нашої безпеки».

«Зараз не час ставити під сумнів партнерство Європи і США», – сказав Столтенберґ.

Він визнав в статті, що європейські країни повинні збільшити свої фінансові внески до альянсу, оскільки США на даний час забезпечують майже 70 відсотків витрат НАТО.

Столтенберґ додав, що НАТО зробило можливою «інтеграцію Європи» і припинило Холодну війну, кажучи, що «європейські лідери завжди розуміли, що, коли мова йде про безпеку, поодинці – це не вихід».

«У той же час, американські лідери завжди визнавали, що вони мали стратегічний інтерес в стабільній і безпечній Європі», – додав він.

Занепокоєність Столтенберґа і низки країн-членів НАТО викликали висловлювання Трампа в ході виборчої кампанії про те, що всі члени альянсу повинні нести рівноцінні витрати у фінансуванні діяльності НАТО, тобто самі платити за власну безпеку.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG