Доступність посилання

ТОП новини

Телеканал «Россия-1» показав ще двох «українських диверсантів» із окупованого Криму


Фрагмент сюжету телеканалу «Россия-1»

Російський державний телеканал «Россия-1» назвав імена і показав в ефірі ще двох нібито «українських диверсантів», затриманих у окупованому Криму 15 листопада. Ними стали Олексій Стогній і Гліб Шаблій.

За даними російського ЗМІ, чоловіки служили в Збройних силах України, у Криму нібито спостерігали за об’єктами Чорноморського флоту Росії та планували організацію диверсій на інфраструктурних об’єктах Криму.

Олексій Стогній був затриманий російськими силовиками 15 листопада, він, за версією спецслужб Росії, йшов на агентурну зустріч і мав при собі пістолет.

Олексій Стогній
Олексій Стогній

Другий затриманий Гліб Шаблій нібито виконував доручення, передані Головним управлінням розвідки Міноборони України.

Гліб Шаблій
Гліб Шаблій

У Росії стверджують, що Стогній і Шаблій були пов’язані з «групою Штиблікова», якого раніше затримали в Криму. Українські служби твердження російських ЗМІ не коментували.

10 листопада в ФСБ Росії заявили, що днем раніше в Севастополі затримали «членів диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міністерства оборони України» – Дмитра Штиблікова, Олексія Бессарабова і Володимира Дудку.

Підконтрольний Кремлю Ленінський районний суд Севастополя 10 листопада заарештував трьох затриманих на два місяці.

Дмитро Штибліков і Олексій Бессарабов до 2014 року працювали військовими експертами в центрі «Номос». Володимир Дудка – капітан другого рангу в запасі, раніше – капітан корабля радіоелектронної розвідки.

У Службі безпеки України заявили, що затримані в Криму громадяни України не є співробітниками СБУ і не співпрацювали зі спецслужбою.

Речник Міністерства оборони України з питань АТО Андрій Лисенко заявив, що колишні українські військові, які зараз проживають в окупованому Криму, можуть стати «потенційними жертвами російських спецслужб».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG