Доступність посилання

ТОП новини

Росія: обвинувачена у зв’язках з ісламістами студентка відмовилася від своїх свідчень


Варвара Караулова
Варвара Караулова

У Росії колишня студентка Московського державного університету, обвинувачена у спробі приєднатися до угруповання «Ісламська держава», відмовилася від попередніх свідчень, які вона дала під час слідства.

На засіданні Московського окружного військового суду Варвара Караулова, яка змінила ім’я на Олександру Іванову, заявила, що вона визнала свою провину через «вмовляння» слідчого і призначеного їй державою адвоката. Крім цього, співробітник Слідчого комітету Росії, як стверджує обвинувачена, записував свідчення, спотворюючи її слова.

28 жовтня Лефортовський суд Москви до 23 грудня заарештував Варвару Караулову, яка в червні 2015 року намагалася потрапити до Сирії і, як припускають, вступити до лав угруповання «Ісламська держава».

Раніше Караулова проходила у цій кримінальній справі як свідок – основними фігурантами були її передбачувані вербувальники. Однак після допиту дівчини і проведеного в її квартирі обшуку з’ясувалося, що після її повернення до Росії вона продовжувала «підтримувати контакт з представниками забороненої організації». Про це заявляв Олександр Карабанов, адвокат Караулової.

Студентка філософського факультету МДУ зникла наприкінці травня. На початку червня вона була затримана при спробі перетнути турецько-сирійський кордон в групі 13 росіян. Напередодні Карабанов повідомляв про затримання й арешт в Чечні вербувальників Караулової.

XS
SM
MD
LG