Доступність посилання

ТОП новини

У Чорногорії парламент затвердив новий прозахідний уряд


Душко Маркович виступає в парламенті, Подґориця, 28 листопада 2016 року
Душко Маркович виступає в парламенті, Подґориця, 28 листопада 2016 року

У Чорногорії парламент затвердив новий прозахідний уряд, який очолив Душко Маркович – колишній керівник розвідки країни і близький союзник давнього дотеперішнього чорногорського керівника Мила Джукановича, а також його заступник на чолі владної Демократичної партії соціалістів.

Виступаючи перед затвердженням у парламенті, 58-річний Маркович пообіцяв, що його уряд до кінця 2017 року завершить процес вступу Чорногорії до НАТО.

Депутати від опозиційних партій, які об’єднує антизахідне і переважно проросійське чи просербське спрямування, не брали участі в засіданні парламенту.

Джуканович, який керував Чорногорією на посадах президента чи прем’єр-міністра протягом 25 років, після парламентських виборів у середині жовтня оголосив про відставку з посади голови уряду.

За результатами цих виборів Демократична партія соціалістів здобула найбільше місць, але втратила одноосібну владу й потребувала коаліційних партнерів. Ними стали кілька партій, що провели до парламенту по одному-два депутати – Соціал-демократи, що є давніми союзниками ДПС, і партії національних меншин. Таким чином, за призначення нового уряду проголосував 41 депутат парламенту з загалом 81, що стало мінімально необхідною більшістю.

XS
SM
MD
LG