Доступність посилання

ТОП новини

Франція закликає провести засідання Ради безпеки ООН через Алеппо


Проурядові сирійські сили в одному з районів Алеппо, 28 листопада 2016 року
Проурядові сирійські сили в одному з районів Алеппо, 28 листопада 2016 року

Франція закликала до проведення екстреного засідання Ради безпеки ООН для обговорення ситуації, що склалася довкола сирійського міста Алеппо.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро 29 листопада заявив, що з огляду на інтенсивні бойові дії в цьому районі і наростаючу гуманітарну катастрофу «потрібно терміново вжити заходів для припинення військових дій».

Сирійські урядові війська 28 листопада захопили кілька ключових районів у східній частині міста, змусивши до втечі тисячі цивільних жителів.

Алеппо, друге за величиною місто у Сирії, від 2012 року розділене на зони: західну, зайняту силами Башара аль-Асада, і східну, що перебуває під контролем сирійської опозиції. Урядова армія за підтримки російської авіації завдає ударів по контрольованих повстанцями районах, де заблокованими лишаються сотні тисяч цивільних.

Алеппо було найважливішим міським оплотом опозиції, що воює проти президента Сирії Башара Асада, від початку повстання в цій країні 2011 року. Відновлення контролю над містом буде значною перемогою для уряду.

XS
SM
MD
LG