Доступність посилання

ТОП новини

Росія: адвокат Новіков заявив про майбутнє етапування Карпюка з Чечні


Микола Карпюк, архівне фото
Микола Карпюк, архівне фото

Адвокат засудженого в Росії українця Миколи Карпюка Ілля Новіков повідомив, що його підзахисного ближчим часом етапують із Чечні до іншого регіону Росії, де він буде відбувати покарання.

Це місце ще не відоме, додав він.

Як сказав Новіков в інтерв’ю Радіо Свобода, Карпюка етапують, найімовірніше, 5 грудня, але певності в цьому немає. Наступними датами можуть бути 15 і 25 грудня – дні формування етапів.

Карпюкові вже прислали рішення Верховного суду Росії, що підтвердив винесений йому вирок, і тепер його захист буде готувати касаційну скаргу, а також документи до Європейського суду з прав людини; все це має бути зроблено протягом грудня, додав Новіков.

Іще один засуджений разом із Миколою Карпюком українець Станіслав Клих наразі ще залишатиметься в Чечні, сказав Ілля Новіков. На його думку, коли дійде до етапування Клиха, його навряд чи направлять до тієї ж колонії, де буде Карпюк.

Тим часом у четвер стало відомо, що Міністерство юстиції Росії отримало і вивчає запит України про передачу засуджених у Росії українських громадян Миколи Карпюка і Станіслава Клиха, а також їхні звернення про це.

26 травня суд у Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років, іще одного українця Станіслава Клиха – до 20 років позбавлення волі. У жовтні Верховний суд Росії відхилив апеляцію Клиха і Карпюка на вирок.

Колегія присяжних у Верховному суді Чечні 19 травня визнала українців винними в участі в бойових діях проти російських урядових військ під час Чеченської війни взимку 1994–1995 років, загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів.

Захист Карпюка і Клиха наполягав на знятті звинувачень у зв’язку з закінченням терміну давності за всіма інкримінованими статтями, адвокати вимагали припинити переслідування українців.

Карпюк і Клих заперечують свою провину і заявляють, що ніколи не були в Чечні, були захоплені російськими силовиками незаконно, а свідчення і признання були отримані російським слідством під тортурами.

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав їх політв’язнями. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що засуджені в Росії Клих і Карпюк стали жертвами «пародії на правосуддя».

XS
SM
MD
LG