Доступність посилання

ТОП новини
21 квітня 2021, Київ 06:12

Німеччина: Меркель закликає заборонити одяг, що закриває обличчя


Анґела Меркель

Канцлер Німеччини Анґела Меркель закликає заборони одяг, що закриває обличчя, включно з традиційним мусульманським вбранням, відомим як бурка, паранджа чи нікаб, всюди, де це можливо згідно з законом.

«У нас прийнято показувати обличчя, тому приховувати його неприпустимо», – заявила Меркель 6 грудня на з’їзді Християнсько-демократичного союзу (ХДС) у місті Ессен.

Представники ХДС раніше висловлювалися за заборону мусульманського одягу, що закриває жіноче обличчя, зокрема, у судах та інших державних установах, а також під час водіння автомобіля.

У своєму виступі Анґела Меркель заявила, що ситуація з напливом мігрантів, яку пережила Німеччина влітку 2015 року, «не повинна повторитися». Меркель наголосила, що частині біженців доведеться покинути країну. При цьому вона зазначила, що біженці, за прийняття яких минулого року висловилася вона особисто, «знайшли у Німеччині захист від війни і переслідування».

Очікується, що делегати з’їзду переоберуть Анґелу Меркель лідером партії і виступлять у підтримку її кандидатури на посаду канцлера на четвертий термін. Вибори у Бундестаг пройдуть у вересні 2017 року. Згідно з опитуваннями, партія Меркель лідирує.

Останніми роками в кількох європейських країнах чи їхніх регіонах ухвалили заборонити закривати обличчя в публічних місцях, хоча обсяги цих заборон дещо відрізняються. Критики заявляють, що ці норми спрямовані перш за все проти ревних мусульманок і їхнього традиційного, відповідно до суворої інтерпретації ісламу, вбрання для перебування на людях, що закриває обличчя. У законодавчих нормах тим часом ідеться про будь-яке закривання обличчя в публічних місцях, наприклад, і таке, як маски радикальних демонстрантів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG