Доступність посилання

ТОП новини
22 Травень 2019, Київ 01:33

Суд у Москві «встановлюватиме факт державного перевороту в Україні»


Володимир Олійник

Дорогомиловський суд Москви 15 грудня розпочне розгляд справи «про встановлення факту державного перевороту в Україні в 2014 році». Позивачем є колишній народний депутат України від Партії регіонів Володимир Олійник.

«Скориставшись загальною декларацією про права людини, яку ратифікували і Україна, і Росія, я скористався своїм правом як громадянин України, і згідно зі статтею 62 Конституції Росії, я звернувся у Дорогомиловський районний суд з заявою про встановлення факту державного перевороту в Україні у 2014 році. Суд взяв мою заяву у розробку, 5 грудня була призначена досудова підготовка», – мовиться у відеозаяві Олійника, опублікованій 5 грудня.

Володимир Олійник просить суд залучити у даній справі у якості зацікавлених осіб міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, голову Конституційної ради Франції Лорана Фабіуса , екс-голову МЗС Польщі Радослава Сікорського, екс-президента України Віктора Януковича та тодішнього народного депутата Петра Порошенка.

За інформацією Олійника, Янукович підтвердив свою участь у процесі як зацікавлена особа.

21 листопада 2013 року в Україні почався Євромайдан – після того, як уряд Миколи Азарова вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Протести тривали до лютого 2014 року. Силовики кілька разів намагалися розігнати учасників протестів. У результаті сутичок загинули понад 100 людей.

Віктор Янукович та його близьке оточення після подій Євромайдану втекли до Росії. Вони називають події зими 2014 року державним переворотом.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG