Доступність посилання

ТОП новини

#Точно: за споживання алкоголю українці сплатили понад 10 мільярдів акцизних податків за рік


10,2 мільярда гривень надійшло до бюджету від акцизних податків на українські й імпортні вироби, а також на спирт за десять місяців цього року. Така інформація міститься у звіті про виконання державного бюджету на веб-порталі казначейства, повідомляє #Точно, проект Радіо Свобода.

Зокрема, 9,6 мільярда гривень зібрано з реалізації української продукції, 578 мільйонів гривень – з імпортної. Акцизи встановлені на спирт, пиво, лікеро-горілчану і виноробну продукцію. Найбільше грошей до бюджету принесли українські лікери й горілка, а саме 4,9 мільярда гривень.

У листопаді Кабінет міністрів України підвищив мінімальну роздрібну ціну на алкогольні напої. З такою ініціативою виступило Міністерство фінансів. У відомстві пояснювали, що чинні мінімальні ціни не відповідають реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкоголю. Крім того, в міністерстві заявляли, що чинний рівень мінімальних цін перестав виконувати свою роль «запобіжника» проти продажу контрафакту, що негативно впливає на здоров’я населення.

У Мінфіні очікують, що через підвищення ціни має суттєво скоротитись рентабельність «тіньових» виробників алкогольної продукції, яка має не завжди високу якість.

За повідомленням Державної фіскальної служби, на початку грудня набрала чинності урядова постанова про підвищення мінімальних оптових і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв.

XS
SM
MD
LG