Доступність посилання

ТОП новини
20 Червень 2018, Київ 11:21

СІЗО в Україні наповнені, як до вступу в дію «закону Савченко» – Чернишов


(©Shutterstock)

У слідчих ізоляторах України наразі перебуває така ж кількість людей, як і до вступу в дію так званого «законуСавченко», повідомив заступник міністра юстиції України Денис Чернишов.

«Безумовно, це розвантажило (СІЗО – ред.) на якийсь період, але на сьогодні я вам скажу так: наповнення слідчих ізоляторів, певною мірою, таке саме, як було до введення в дію «закону Савченко», – сказав Чернишов.

За його словами, така ситуація відбувається, зокрема й тому, що адвокати затягують час перебування їхніх підзахисних у СІЗО.

Чернишов повідомив, що за «законом Савченко» на кінець 2016 року було звільнено з місць позбавлення волі приблизно 7,5 тисяч осіб, які, відповідно до цього закону, відбули свій термін.

«Закон Савченко» набрав чинності 24 грудня 2015 року, він передбачає зарахування одного дня у СІЗО як двох днів позбавлення волі. За цим законом, серед інших, було швидше звільнено колишнього голову Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича та екс-депутата Віктора Лозінського. 15 листопада минулого року Верховна Рада відмовилася внести зміни до цього закону.

Раніше виконувач обов’язків голови Національної поліції України Вадим Троян заявив, що близько 900 осіб, які були звільнені за «законом Савченко» у зв’язку із завершенням їхнього терміну за цим законом, знову опинились у в’язниці через скоєні злочини.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG