Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 00:26

Президент Македонії запропонує лідеру соціал-демократів сформувати уряд


Джорґе Іванов

Президент Македонії Джорґе Іванов заявляє, що запропонує сформувати уряд країни лідерові Соціал-демократичної партії Зорану Заєву на їхній зустрічі 17 травня. Такий крок, як очікують, покладе край політичній кризі у цій балканській країні.

Соціал-демократи і партії, що представляють етнічних албанців, домовилися про коаліцію після парламентських виборів у грудні.

Проте Іванов, союзник націоналістичної партії VMRO-DPMNE, що правила Македонією впродовж кількох років, відмовлявся дати Заєву мандат на формування уряду. Президент стверджував, що коаліційна угода, яка передбачає надання альбанській мові статусу другої державної, загрожує національній єдності й суверенітету.

Однак після розмови з послом США 1 травня Іванов припустив, що може пом’якшити свою позицію, якщо Заєв запевнить, що його коаліція працюватиме відповідно до конституції і захищатиме національний суверенітет.

Заєв повідомив журналістам у столиці країни Скоп'є 4 травня, що «готовий, якщо це необхідно, запропонувати гарантії того, що територіальна цілісність Македонії буде забезпечена».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG