Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 05:23

США: пропозиції Трампа скоротити іноземну допомогу критикують провідні республіканці


Пропозиції президента США Дональда Трампа скоротити витрати на іноземну допомогу критично сприйняли провідні республіканці у Конгресі 23 травня.

«Якщо ми запровадимо цей бюджет, то нам доведеться відступити від світу чи наразити на ризик багатьох людей», – сказав сенатор-республіканець Ліндсі Ґрем, голова підкомітету сенату, що опікується витратами на дипломатію й іноземну допомогу.

«З огляду на зростання загроз, з якими ми стикаємося, ми повинні підтримувати, а не скорочувати антитерористичні, правоохоронні та гуманітарні програми», – сказав голова комітету у закордонних справах Палати представників Едвард Ройс.

Водночас лідер більшості в Сенаті Мітч Макконнелл, навпаки, схвалив пропозиції Трампа до бюджету.

Загалом Трамп запропонував скоротити у 2018 фінансовому році на приблизно 32% витрати на американську дипломатію і програми допомоги (це майже 19 мільярдів доларів). Менше коштів пропонується для глобальних програм охорони здоров’я, міжнародним організаціям, крім НАТО. Фінансування США для міжнародноїо миротворчості скоротиться приблизно до 1,5 мільярда доларів, що на 50% нижче від рівня 2017 року.

Оскільки, відповідно до Конституції США, Конгрес контролює державні витрати, заперечення провідних законодавців роблять малоймовірним те, що суттєві скорочення будуть схвалені.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG