Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 14:52

Посол України у Чехії обурений схваленням сепаратистів місцевим ЗМІ


Посол України у Чехії Євген Перебийніс

Посол України у Чехії Євген Перебийніс висловив обурення публікаціями газетою Mlada fronta Dnes статей журналіста Адама Гаєка, який у своїх матеріалах з окупованої території Донбасу схвально відгукується про підтримуваних Росією бойовиків. Відповідь українського посла опублікувало це ж видання.

Перебийніс зазначає, що видання надрукувало три статті їхнього кореспондента на Донбасі, «переповнених романтизацією і прославлянням злочинців, які захопили частину української території і взяли у заручники мільйони українців».

«Автор намагається принизливі засудження України і українців вкласти до вуста своїх респондентів, але загальний висновок, до якого він підводить читачів, є очевидним: виправдати злочини на Донбасі, які чинить Росія і її маріонетки, применшити їх і відвести від них увагу», – мовиться у відповіді Перебийноса.

Український посол нагадав, що від початку бойових дій на Донбасі там загинули понад 10 тисяч людей.

Президент Чехії Мілош Земан відомий своєю прихильністю до Росії і її президента Володимира Путіна. Він неодноразово заявляв про незаконність російської анексії українського Криму, але стверджував, що схильний зрозуміти цей крок Москви. За його словами, дії Москви можуть бути виправдані тим, що «рішення Микити Хрущова передати Крим Україні було дурним» і «Крим Україні ніколи не належав». Також Земан не раз заявляв, що повернути Крим Україні тепер неможливо, і Захід мав би з цим змиритися.

Крім того, Земан відомий своїми закликами скасувати з Росії санкції, запроваджені через агресію Москви проти України у Криму й на частині Донбасу. Він заперечував російську військову присутність на частині сходу України і називав події у регіоні «громадянською війною».

Також він заявляв, що Україна не має вступати до НАТО, а має залишатися нейтральною і пропонував «фінляндизацію» України, тобто її добровільне обмеження своїх зовнішньополітичних прагнень і їхнє підпорядкування бажанням Росії.

У Чехії, за Конституцією, зовнішня політика є прерогативою уряду, а не президента. Нинішній уряд Чехії дотримується міжнародної позиції щодо агресії Росії проти України і заявляє, що знімати санкції наразі неможливо.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG