Доступність посилання

28 Червень 2017, Київ 15:56
Новини | Міжнародні

У Македонії стріляли в міністра охорони здоров’я


Нікола Тодоров

У міністра охорони здоров’я Македонії Нікола Тодорова стріляли у Скоп’є, коли він йшов на церемонію передачі повноважень своєму наступнику.

Міністерство внутрішніх справ Македонії заявило, що міністрові вдалося втекти неушкодженим, а підозрюваний – 57-річний чоловік – був затриманий на місці.

Стрілянина трапилась наступного дня після того, як македонський парламент обрав новий ліво-центристський коаліційний склад уряду на чолі з колишнім лідером опозиції Зораном Заєвим.

62 законодавці проголосували пізно ввечері 31 травня за те, щоб затвердити новий Кабінет міністрів із 26 осіб, запропонований лідером соціал-демократів Заєвим. П’ятеро депутатів утрималися під час голосування, ще 5 взагалі були відсутні в сесійній залі.

Заєв склав присягу як прем’єр-міністр одразу після голосування. Він пообіцяв, що його уряд активізує економічні реформи і прискорить шлях вступу країни в ЄС і НАТО.

Заєв сформував союз свого «Соціал-демократичного союзу Македонії» із ще двома невеликими етнічними албанськими партіями, щоб контролювати 62 з 120 місць в парламенті після того, як його партія посіла друге місце на грудневих виборах.

Партія «ВМРО-ДПМНЕ», до якої належить Тодоров, яка здобула найбільше мандатів на тих виборах, сформувати уряд не змогла, бо була невдоволена призначенням спікером парламенту етнічного албанця, планами надання особливого статусу албанській мові, а також роботою в дев’яти кабінетах.

Як повідомив Радіо Свобода новий міністр охорони здоров’я Арбен Тараварі, він не пішов до міністерства після того, як дізнався про стрілянину.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG