Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 17:03

У Македонії стріляли в міністра охорони здоров’я


Нікола Тодоров

У міністра охорони здоров’я Македонії Нікола Тодорова стріляли у Скоп’є, коли він йшов на церемонію передачі повноважень своєму наступнику.

Міністерство внутрішніх справ Македонії заявило, що міністрові вдалося втекти неушкодженим, а підозрюваний – 57-річний чоловік – був затриманий на місці.

Стрілянина трапилась наступного дня після того, як македонський парламент обрав новий ліво-центристський коаліційний склад уряду на чолі з колишнім лідером опозиції Зораном Заєвим.

62 законодавці проголосували пізно ввечері 31 травня за те, щоб затвердити новий Кабінет міністрів із 26 осіб, запропонований лідером соціал-демократів Заєвим. П’ятеро депутатів утрималися під час голосування, ще 5 взагалі були відсутні в сесійній залі.

Заєв склав присягу як прем’єр-міністр одразу після голосування. Він пообіцяв, що його уряд активізує економічні реформи і прискорить шлях вступу країни в ЄС і НАТО.

Заєв сформував союз свого «Соціал-демократичного союзу Македонії» із ще двома невеликими етнічними албанськими партіями, щоб контролювати 62 з 120 місць в парламенті після того, як його партія посіла друге місце на грудневих виборах.

Партія «ВМРО-ДПМНЕ», до якої належить Тодоров, яка здобула найбільше мандатів на тих виборах, сформувати уряд не змогла, бо була невдоволена призначенням спікером парламенту етнічного албанця, планами надання особливого статусу албанській мові, а також роботою в дев’яти кабінетах.

Як повідомив Радіо Свобода новий міністр охорони здоров’я Арбен Тараварі, він не пішов до міністерства після того, як дізнався про стрілянину.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG