Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 04:03

Антикорупційний комітет Ради не зміг ухвалити рішення щодо правил затвердження аудитора НАБУ


Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції не дійшов згоди щодо правил проведення конкурсу на відбір аудитора діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і про запрошення кандидатів на співбесіду.

Голова комітету Єгор Соболєв висловився за запрошення всіх кандидатів, в тому числі й іноземців, на засідання комітету 21 червня. Проте члени комітету не підтримали цю пропозицію, після цього частина депутатів покинула засідання.

Засідання закрили через відсутність кворуму.

«Як тільки члени комітету будуть готові до нормального обговорення, до нормальної дискусії, до нормального прийняття рішень, я одразу організую для них цей процес», – сказав Соболєв укоментарі журналістам.

Сьогодні комітет мав визначити правила й терміни затвердження кандидатів на посаду аудитора НАБУ.

За даними секретаріату комітету, десять осіб подали заявки для участі в конкурсі на посаду аудитора НАБУ. Серед кандидатів – громадянка США, адвокат Марта Берш, іспанський прокурор Карлос Кастресана. Їх обох рекомендує «Реанімаційний пакет реформ». Також заявку подав висунутий раніше фракцією «БПП» Найджел Браун, кандидатуру якого Верховна Рада вже відхиляла.

У 2017 році Національне антикорупційне бюро України проходитиме перший зовнішній аудит за два роки роботи. Негативний висновок цього аудиту – одна з небагатьох підстав для відставки директора бюро. До комісії, яка має здійснювати аудит НАБУ, по одному представнику делегують Верховна Рада, уряд та президент України. Поки що лише Кабмін обрав аудитора НАБУ за своєю квотою – професора кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського Національного університету імені Тараса Шевченка Михайла Буроменського.

Верховна Рада двічі не змогла обрати свого представника в групі з аудиту антикорупційного бюро – голосів бракувало і для американського юриста Роберта Сторча, якого комітет пропонував ще з грудня 2016 року, і для Найджела Брауна – англійського слідчого, якого несподівано висунули фракції «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG