Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 03:57

МЗС вітає ухвалення ПА ОБСЄ важливих резолюцій щодо Донбасу і Криму


Міністерство закордонних справ України вітає ухвалення Парламентською асамблеєю (ПА) ОБСЄ важливих резолюцій щодо Донбасу і Криму.

«Важливо, що у резолюції «Щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України» вкотре засуджується тимчасова окупація Росією Криму, продовження агресії Росії проти України на Донбасі … МЗС України також вітає ухвалення резолюції, в якій вкотре засуджується факт російської збройної агресії проти України, міститься заклик припинити військові дії в Україні, засуджуються факти тиску…» – мовиться у заяві відомства.

Крім того, у МЗС зауважують, що спроби парламентської делегації Росії протидіяти винесенню на розгляд цих резолюцій не знайшли підтримки членів ПА ОБСЄ, що є «свідченням ізольованості російської сторони у її намаганнях виправдати агресію проти України».

«Активні спроби парламентської делегації Росії протидіяти винесенню на розгляд парламентаріїв країн-членів ПА ОБСЄ проектів українських резолюцій стали черговим свідченням кричущого ігнорування Росією основоположних принципів ОБСЄ згідно з Гельсінкським Заключним актом 1975 року і свідомого нехтування нормами міжнародного права, небажання дотримуватися взятих на себе зобов’язань в рамках міжнародних документів», – зазначають у дипломатичному відомстві України.

У ході сесії, яка тривала з 5 по 9 липня в Мінську, ПА ОБСЄ ухвалила три резолюції на підтримку України. У цьому документі висловлена різка критика дій Росії, заклики до неї зупинити окупацію українських територій, звільнити українських політв’язнів і заручників. Під час обговорення проекту майже всі представники Росії виступили проти ухвалення резолюції, назвавши її антиросійською. Але більшість членів ПА ОБСЄ виступила на підтримку української пропозиції.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG